sobat
12 اسفند 1401 - 13:14

ایستگاه فضایی چین گسترده تر می شود

چین ساخت ایستگاه فضایی تیانگونگ را سال گذشته میلادی تکمیل کرد اما سازمان فضایی این کشور تصمیم دارد آزمایشگاه خود در مدار زمین گسترش دهد و یک ماژول جدید به آن اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، دفتر مهندسی فضایی سرنشین دار چین (CMSEO) در نمایشگاهی در موزه ملی چین این برنامه های جدید را اعلام کرد. درهمین راستا ماژولی به ۳ ماژول دیگر چین در مدار زمین متصل می شود و شکلT ایستگاه فضایی نیز تغییر می کند.

ماژول چند منظوره جدید ۶ نقطه اتصال خواهد دداشت. این بدان معنا است که فضاپیماهای بیشتری می توانند کنارآن پهلو بگیرند. این کشور اخیرا اعلام کرده احتمالا توریست های فضایی را به ایستگاه خود در مدار زمین بفرستد. به عبارت دیگر ممکن است از ماژول مذکور برای دستیابی به چنین بلندپروازی استفاده شود.

چین در حال حاضر تنها کشوری است که به طور جداگانه یک ایستگاه فضایی در مدار زمین دارد، زیرا ایستگاه فضایی بین المللی براساس همکاری های جهانی فعالیت می کند.

این کشور سومین و آخرین ماژول تیانگونگ را در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی به مدار زمین فرستاد. تیانگونگ هم اکنون یک چهارم اندازه ایستگاه فضایی فعلی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1069680